Diş Nasıl Fırçalanır?

 

1) İlk önce dişlerinizin dış yüzeylerinin temizliği için, diş fırçanızı diş eti çizgisine 45 derecelik bir açıyla yaklaştırın. Fırçanızı ileri-geri hareket ettirerek, kısa ve yumuşak fırça dokunuşlarıyla diş ve diş etlerinizi fırçalayın.

2) Dişlerinizin çiğneyici ve iç yüzeylerini temizlemek için de aynı yöntemi kullanın.

3) Ön dişlerinizin iç yüzeylerini temizlemek için, fırçayı dik tutun ve fırçanın ucuyla aşağı yukarı yumuşak hareketlerle fırçalayın.

4) Diş eti çizginizi fırçalamayı unutmayın ve en arkadaki dişlere ulaştığınızdan emin olun. Aynı zamanda dilinizi de fırçalayın, dilinizi fırçalamak nefesinizi taze tutmaya yardımcı olacaktır!

[Başa Dön]

Şarj edilebilir diş fırçaları nasıl kullanılır?

1) Fırça başını diş etlerinizin kıvrımlarına ve her bir dişin şekline uyum sağlayacak şekilde yavaşça hareket ettirin.Diğer bir dişe geçmeden önce fırça başını bulunduğunuz noktada birkaç saniye tutun.

2) Dişlerinizin çiğneyici ve iç yüzeyleri ile arka dişleriniz dahil olmak üzere ağzınızın tüm yüzeylerine ulaştığınızdan emin olun.

3) Şarj edilebilir diş fırçasını diş eti çizgisine tutun. Bastırmanıza ya da fırçalamanıza gerek yoktur. Sadece bırakın fırça kendiliğinden dişlerinizi fırçalasın.

[Başa Dön]